U susret Božiću

  U organizaciji KUD-a Tomislav iz Sibinja danas je u crkvi Rođenja sv. Ivana Krstitelja održan koncert pod nazivom U susret Božiću. Adventske i Božićne pjesme izvodili su članovi MPS Rakijaši iz Pocrkavlja, ŽPS Sokolice iz Sibinja, KUD Tomislav iz Sibinja imješovita pjevačka skupina i tamburaški sastav KUD-a Matija Gubec iz Slav. Kobaša.
  Gledatelji u crkvi mogli su uživati u raznolikim interpretacijama izvođača specifičnim za kraj iz kojeg dolaze. Došašće ili advent je razdoblje u crkvenoj liturgijskoj godini, početak crkvene godine i vrijeme pripreme za blagdan Božića. Ovim koncertom organizator je na ovaj način želio obilježiti nadolazeće blagdane.
  Naravno, da se poslije službenog dijela plesao i neizbježni drmeš bez kojeg folkloraši ne mogu zamisliti ni jedan susret.
  Čestitke organizatorima za uspješnu realizaciju priredbe i toplu dobrodošlicu !

You May Also Like

error: Content is protected !!