Pučko pjevanje Marijanskih pjesama u Bebrini

  Danas je u crkvi sv. Marije Magdalene u 18.00 sati u Bebrini održan program pod nazivom PUČKO PJEVANJE MARIJANSKIH PJESAMA u organizaciji KUD-a Bebrina. Pjevali su pjevačke grupe iz KUD-a Bebrina, KUD-a Matija Gubec iz Slav. Kobaša, KUD-a Šokadija iz Batrine, KUD-a Tomislav iz D. Andrijevaca i Pučki pjevački sastav Vesele šokice iz Slav. Broda.
  Marijanske pjesme su oduvijek bile rado pjevane bilo na hodočašćima, procesijama ili svetim misama koje su ujedno bile i molitve Djevici Mariji. I danas se u glasovima pjevačkih grupa osjetio zanos i ushićenje te lijepa melodičnost svake pojedine skladbe.
  Organizatorima pohvale za odličnu organizaciju kako za vrijeme službenog dijela tako i poslije. Svakako sve je to bilo pod vodstvom neumorne i uvijek vedre predsjednice Marije Milošević Vačić.
  Zaželimo domaćinima još ovakvih uspješnih programa koji svojim postojanjem nastoje sačuvati crkveno pučko pjevanje !

You May Also Like

error: Content is protected !!